Please click on the series below to see the full standings.

2017 Summer Series Standings

Winter Series 16_17 Standings

Club Standings Summer 2016

BMX East Summer 2016 Round 7 Results

BMX East Summer 2016 Round 2 Results

Royston_MK_2015_16 Standings

Royston_MK_2015_16 CLUB

ROYSTON BMX CLUB ROLE OF HONOUR

Year      Rider of year          Rider of year                Member of Year              Newcomer of Year

                           Male                                         Female

 2016      Josh Izzard                   Laura Russell               Alyx Foreman                 Freddie Cadman Carpenter.   

2015      Josh Abbott                        Ella Tomsett                         Alyx Foreman                     Evie Somerville
2014       Daniel Blanche                 Claire Pollard                        Charlotte Davies                 Jason Heard
2013       James King                         Harriet Alexander               Sam Lucy                             Dominic Hines
2012      James King                         Ella Tomsett                          Lee Alexander                   Josh Izzard
2011       Aaron Dalleywater                                                             Paul Blanche                      Josh Abbott
2010      Richard Townsend                                                            Tony Fisher                         Faye Godfrey
2009    Aaron Dalleywater                                                             Matt Blanche                      Miles Fisher
2008      Ethan Vernon                                                                      Daniel Blanche
2007      James Handleigh                                                                Daniel Blanche
2006      Jonathan Roberts                                                              Ethan Lewis
2005     James Handleigh                                                               Louis Burton
2004      Ethan Lewis                                                                 Messrs Lewis and Handleigh,
2003      Billy Irwin                                                                        Greg Thomas
2002      Billy Irwin                                                                           Jay Mann
2001      Christopher Mapp                                                             Richard Townsend
2000      Christopher Mapp                                                            Pete Feeley
1999       Laurence Mapp                                                                  Richard Townsend
1998       Christopher Mapp                                                             Phil Townsend
1997       Ben Godfrey                                                                         Richard Townsend
1996
1995
1994      Bernie Mapp                                                                        Maureen Townsend
1993      Laurence Mapp                                                                   Shane Keeler
1992      Stuart Warby
1991      Laurence Mapp                                                                    Richard Townsend
1990      Daniel Mather                                                                      Richard Townsend

Year         Shane Keeler Award        Rob Indri Award      Coaches Student      Coaches Student

2016            Max Rigby                                   James King                       Jon Somerville                  Harriet Alexander

2015            Hugo McFarlane-Cushing              Louis Foreman                    Oliver Dwyer                             Luca Taylor           2014              Christopher Davies                        Oliver Dwyer                         Josh Izzard                              Mikaela Foumakis
2013              Marco D’Allesandro                      Myles Fisher                          Aaron Dalleywater
2012              Harry Evans                                    Alfie Salmon                         Bradley Marvel
2011               Callum Barrow                                Helen Nicholl                     James Handleigh
2010              Maramduke Birt                            Miles Fisher
2009             James King                                    Andrew Brooker
2008             Matthew Harris                            Aaron Dalleywater
2007             Louis Burton                                 Ted Dalleywater
2006            Aaron Dalleywater                       Wayne Gutteridge
2005            Aston Blanche                               Antony Taylor
2004            Louis Burton                                James Handleigh
2003            Louis Burton                               George Hawker
2002           Brigden Jerffey Mann                Sam Skinner
2001            Kirsty Gibson                               Billy Irwin